Śmierć zawsze jest ogromnym ciosem dla rodziny zmarłego. Tym większym, jeśli zgon nastąpił niespodziewanie lub był wynikiem nieszczęśliwego wypadku. W szczególności trudne są pierwsze dni po odejściu ukochanej osoby. Niestety właśnie wtedy trzeba załatwić najwięcej formalności i zorganizować ostatnie pożegnanie. Najbardziej racjonalną opcją jest więc powierzenie tych zadań Zakładowi Pogrzebowemu Zajączkowski, znajdującemu się w Proszowicach.

Pomoc w załatwieniu formalności tuż po zgonie bliskiej osoby

Tuż po śmierci bliskiej osoby i wystawieniu karty zgonu, rodzina powinna zorganizować transport zmarłego do prosektorium. Najbliżsi mogą wybrać dowolną firmę z branży funeralnej, która świadczy takie usługiNiemniej, najlepiej jest już na tym etapie zdecydować się na Zakład Pogrzebowy Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego, który oprócz transportu oferuje kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności. Począwszy od odebrania aktu zgonu w Urzędzie Cywilnym, a skończywszy na skompletowaniu i złożeniu niezbędnych dokumentów do pobrania zasiłku pogrzebowego w ZUS, KRUS czy MSW. Dzięki temu pogrążona w żałobie rodzina może skupić się na ostatnim pożegnaniu. I nie musi się martwić, że jakiś dokument nie został dostarczony – o wszystko zadbają pracownicy zakładu pogrzebowego z Piotrkowa Trybunalskiego.

Organizacja ostatniego pożegnania w Piotrkowie Trybunalskim

Po załatwieniu wszystkich formalności, nadchodzi czas na zorganizowanie ostatniego pożegnania. Jest to dosyć szerokie pojęcie, bowiem obejmuje ono:

  • przygotowania do ceremonii – wybór klepsydry informującej o dacie pogrzebu, umieszczenie nekrologu w prasie, zakup trumny bądź urny, przygotowanie zmarłego do pochówku, wybór wieńców i wiązanek, troska o sprawy cmentarne w tym o miejsce na cmentarzu i o otwarcie grobu,
  • część właściwą –  na tym etapie pracownicy Zakładu Pogrzebowego Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego mogą  udostępnić kaplicę pożegnań, zapewnić transport uczestników pogrzebu czy też zorganizować oprawę muzyczną pogrzebu.

Co ważne, Zakład Pogrzebowy Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego oferuje możliwość bezgotówkowego rozliczenia kosztów pogrzebu. Dzięki czemu rodzina zmarłego w tak trudnej chwili nie musi martwić się o aspekt finansowy.

Wsparcie i szacunek dla rodziny zmarłego

Co ważne, w Zakładzie Pogrzebowym Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego pracują empatyczne i pełne szacunku osoby. A zrozumienie i wsparcie dla pogrążonej w żałobie rodziny to jeden z ważniejszych aspektów.Warto zaznaczyć, że Zakład Pogrzebowy Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego funkcjonuje od kilkunastu lat i od samego początku priorytetem firmy była kompleksowa pomoc w organizacji godnego pogrzebu i wsparcie przy podejmowaniu decyzji dotyczących ceremonii.