Śmierć bliskiej nam osoby jest bardzo trudnym czasem pełnym żałoby i zadumy. Ciężko więc skupić się na organizacji uroczystości pogrzebowej, a do dopilnowania jest wiele istotnych kwestii. Na szczęście nie musimy radzić sobie z tym samodzielnie. Obecnie firmy pogrzebowe w Piotrkowie Trybunalskim oferują kompleksowe usługi obejmujące każdy etap organizacji uroczystości. Co konkretnie znajdziemy w ofercie Zakładu Pogrzebowego Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego?

 

Sprzedaż trumien oraz urn w Piotrkowie Trybunalskim

 

Podczas organizacji pogrzebu w Piotrkowie Trybunalskim musimy zadecydować, w jakiej formie ma odbyć się pochówek. Do wyboru mamy klasyczny pogrzeb w trumnie lub też kremację i pochówek w urnie. Trumny są tradycyjnym wyborem i są zazwyczaj wykonane z drewna dębowego, bukowego lub sosnowego. W ofercie zakładu znajdują się trumny w różnych cenach, dzięki czemu dostosujemy je do możliwości finansowych. Coraz popularniejszym produktem stają się jednak urny. Jest to tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie. Urny występują w różnych kształtach i rodzajach, a najczęściej wybierane są urny metalowe, ponieważ cechują się wysoką estetyką i trwałością. Urny kamienne oraz drewniane również są powszechnie wykorzystywane. Występują one zazwyczaj w formie wazy o bryle walca lub graniastosłupa.

 

Wyjątkowe wieńce pogrzebowe

 

Podczas uroczystości pogrzebowej bliscy zmarłego chcą go uhonorować we właściwy sposób. Dlatego też firmy pogrzebowe oferują rozmaite bukiety, które składa się na grobie umarłego.Jak mówi pracownik Zakładu Pogrzebowego Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego:

 

Wieńce i wiązanki stanowią bardzo ważny element każdej uroczystości pogrzebowej. Przy pomocy tych kompozycji kwiatowych można oddać hołd zmarłej osobie oraz okazać szacunek jego bliskim. Oferujemy bukiety ze sztucznych oraz prawdziwych kwiatów i dobieramy ich kształt do indywidualnych potrzeb klienta.

Warto wspomnieć, że niektóre kwiaty posiadają własną symbolikę i najczęściej podczas uroczystości pogrzebowej to goździki, chryzantemy oraz lilie stanowią główne elementy kompozycji.