Do zadań zakładu pogrzebowego w Piotrkowie Trybunalskim oferującego kompleksowe usługi należy nie tylko złożenie do grobu, ale również organizacja i obsługa uroczystości pogrzebowej oraz przygotowanie ciała na ostatnią podróż. Dzięki temu w obliczu tragedii rodzina i bliscy mogą pożegnać ukochaną osobę, nie martwiąc się o sprawy organizacyjne. Aby pod wpływem szoku nie zapomnieć o ważnych drobiazgach, można zlecić organizację uroczystości specjalistom.

 

Dobry, czyli jaki?

Wybór zakładu pogrzebowego w Piotrkowie Trybunalskim nie jest łatwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, czy firma oferuje kompleksową obsługę. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się wyłącznie obsługą klienta, a urządzenie pogrzebu zlecają większym przedsiębiorcom. Warto wybrać firmy działające bez pośredników, gdyż pozwoli to na obniżenie kosztów i uniknięcie nieporozumień przy ustalaniu szczegółów uroczystości. Dobry dom pogrzebowy zajmuje się nie tylko pochówkiem, ale załatwia wszelkie formalności na cmentarzu oraz te w urzędach i firmach ubezpieczeniowych.

Na co zwrócić uwagę?

Emocje nie są dobrym doradcą. Zanim zatem decyzja o wyborze zakładu pogrzebowego zostanie podjęta, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Podstawowym kryterium wyboru nie powinna być cena usługi, a lokalizacja zakładu. Najlepiej, by znajdowała się blisko kościoła i cmentarza, co usprawni organizację. Ważne jest również, czy zakład organizuje transport zwłok, samochód do transportu musi spełniać określone wymagania sanitarne. Istotny jest również osprzęt dodatkowy: nowoczesne karawany, windy czy namiot pogrzebowy. Wpływ na wybór zakładu pogrzebowego w Piotrkowie Trybunalskim ma również charakter samej uroczystości. Nie każdy dom pogrzebowy oferuje organizację pogrzebu w innym obrządku religijnym niż katolicki. Istotny jest również dostęp do krematorium – jeśli zwłoki mają być spopielone oraz chłodni. Warto postawić na domy pogrzebowe, które są też producentami trumien. W przypadku wydarzenia takiego jak pogrzeb, istotne jest podejście pracowników do klienta i czynnik ludzki – dobrze wyszkoleni i kulturalni ludzie z doświadczeniem. W dzisiejszych czasach niektóre domy pogrzebowe oferują również dodatkowe usługi: transport dla gości w czasie pogrzebu, kosmetykę i ubieranie zwłok, fotoreportaż pogrzebowy czy oprawę muzyczną. Tylko od rodziny zależy, na które z oferowanych usług się zdecyduje.
Wybierając zakład pogrzebowy, należy kierować się tym, czy dana firma oferuje wszystkie dodatki, z których chciałby skorzystać klient. Istotną kwestią jest również dostępność zakładu. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedzieć się jak szeroki jest zakres świadczonych usług pogrzebowych i przede wszystkim poznać cenę organizacji uroczystości.